Skip to main content

Terapia manualna

Opis terapii   |    Cennik

Opis terapii

Terapię manualną opieramy na specjalistycznych metodach dobieranych indywidualnie

Masaż tkanek głębokich (Deep Tissue Massage)

Głęboki masaż łącznotkankowy lub masaż głęboki. Jest to najbardziej efektywna forma terapii tkanek miękkich, mająca na celu przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach poprzez likwidowanie napięć i restrykcji w układzie mięśniowo-powięziowym. Działamy tutaj na powięzi, czyli tkance otaczającej mięśnie, kości i narządy – poprzez jej rozluźnienie wpływamy na dotlenienie, lepsze ukrwienie, nawodnienie i rozluźnienie tkanek.

Terapia punktów spustowych (trigger points)

Uciskanie konkretnych punktów na mięśniach w celu zlikwidowania bólu oraz poprawy ukrwienia. Punkty spustowe to miejsca szczególnie wrażliwe na napięcia z powodu przebudowanej i podrażnionej tkanki.

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe (Myofascial release – MFR)

MFR to terapia, która ma na celu uwolnienie mechanicznych, neurologicznych i psychofizycznych potencjałów adaptacyjnych sprzężonych w układzie mięśniowo-powięziowym. Jest to technika osteopatyczna polegająca na stopniowym, subtelnym czasem intuicyjnym rozciąganiu tkanek miękkich w oparciu o reakcje pacjenta.

Integracja strukturalna

Jest to rozluźnianie określonych partii mięśniowo-powięziowych połączonych z reedukacją ruchową w celu przywrócenia prawidłowej postawy i napięcia posturalnego.

Terapia wisceralna

Praca na narządach wewnętrznych i otrzewnej. Jest to terapia delikatna, bardzo pomocna przy problemach żołądkowo-jelitowych, związanych ze stresem, bolesnych miesiączkach, problemach z dnem miednicy lub bólach pleców promieniujących z brzucha.

Techniki osteopatyczne

Techniki mające na celu pracę na przyczynie problemu (często znajdującym się w innym miejscu niż odczuwane dolegliwości) – są to delikatne techniki mające na celu pobudzenie organizmu do regeneracji. Opierają się na pracy na powięzi, narządach wewnętrznych, naczyniach krwionośnych, kościach.

Pinopresura

Innowacyjna metoda, która polega na nieinwazyjnym uruchamianiu samonaprawczych, fizjologicznych procesów organizmu oraz zniesieniu „napięć” ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Terapia ta oddziałuje na człowieka na poziomie psychologicznym oraz nerwowym znosząc napięcie stresowe układu nerwowego, regulując potencjał własnych nerwów oraz wzbudzając utracone przewodnictwo układu nerwowego. Stosuje się ją za pomocą specjalnych narzędzi tzw. pinów.

Cennik

Terapia manualna tkanek miękkich
160 PLN / 40 min
Nie wierzysz, że można żyć bez bólu?

Pozwól nam to zmienić!

POTALA

ul. Judyckiego 13A
84-230 Wejherowo

tel: +48 58 736 12 00
tel: +48 666 992 470
email: rejestracja@potala.pl
email: gabinet@potala.pl

POTALA Junior

ul. 10 Lutego 4/5
84-230 Wejherowo

tel: +48 58 670 43 08
email: junior@potala.pl

2013-2023 POTALA. Wszelkie prawa zastrzeżone.