Skip to main content

Chiropraktyka

Opis terapii   |   Zastosowanie   |   Pierwsza wizyta   |   Metoda Coxa   |   Metoda Pierce’a   |   Cennik

Opis terapii

Chiropraktyka jest rodzajem terapii manualnej, stosowanym przy niwelowaniu bólu w mięśniach i w kręgosłupie, powstałego wskutek urazu, nieprawidłowej postawy, nadwagi lub „siedzącego” stylu życia, stresu, itp.

Terapia jest oparta na dokładnej analizie mechaniki układu ruchu i powstających w nim zaburzeń. Podczas cyklu zabiegów w precyzyjny sposób korygowane jest ułożenie kręgów oraz stawów położonych między nimi, przywracając w ten sposób równowagę całemu układowi. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik i sprzętu chiropraktyk odblokowuje dany segment kręgosłupa, przez co zmniejsza się ucisk na rdzeń kręgowy i przyległe nerwy. To z kolei uwalnia pacjenta od bólu (następuje ustąpienie lub zmniejszenie, często już po pierwszym zabiegu).

Leczenie rozpoczyna się od badania kręgosłupa w poszukiwaniu podwichnięć (nieprawidłowych połączeń pomiędzy kręgami), poprzedzone jest dokładnym wywiadem oraz badaniami radiologicznymi. Na ich podstawie indywidualnie planuje się odpowiednio dobrane cykle zabiegów, a także wskazania co do trybu życia pacjenta (np. dieta, ćwiczenia fizyczne, odpowiednie nawyki ruchowe, etc).

Przed rozpoczęciem terapii bardzo istotne jest ustalenie z chorym, czy nie występują żadne przeciwwskazania do odbycia zabiegów (choroba nowotworowa, świeże złamania lub niedawno przebyte operacje kręgosłupa, gruźlica kości).

W większości przypadków przebyta terapia pozwala na szybki powrót do normalnej aktywności i pracy.

Wskazania do leczenia

  • bóle głowy, migreny
  • szumy w uszach, zawroty głowy, bezsenność
  • bóle kręgosłupa szyjnego
  • bóle barków i ramion
  • rwa barkowa
  • drętwienie, mrowienie rąk
  • bóle odcinka piersiowego
  • bóle między łopatkami
  • uczucie niepełnego wdechu, bóle przeszywające klatkę piersiową
  • bóle kręgosłupa lędźwiowego
  • bóle przeciążeniowe
  • bóle krzyża
  • rwa kulszowa
  • drętwienie, mrowienie nóg
  • bóle stawów obwodowych
  • stan po urazach komunikacyjnych itp.
  • wady postawy i skrzywienia kręgosłupa u dzieci
Terapia przebiega w sposób delikatny, bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta

Mogą ją stosować nawet kobiety w ciąży jak i osoby mające osteoporozę. Ilość zabiegów, jakie należy wykonać, aby uzyskać poprawę, zależy od stopnia uszkodzenia i rodzaju przemieszczenia kręgów, jak również typu dysfunkcji będącej przyczyną bólu . Istotne jest także, jak długo problem istnieje – tydzień, miesiąc czy kilkanaście lat.

W większości przypadków, ból spowodowany jest podwichnięciem (zablokowaniem prawidłowej ruchomości) kręgów, co z kolei prowadzi do ogromnych przeciążeń krążka międzykręgowego, w efekcie czego dochodzi do przepukliny dysku. Przebyta terapia w przypadku stwierdzenia przepukliny krążka międzykręgowego w ponad 90% pomaga uniknąć operacji chirurgicznej kręgosłupa, co jest nieosiągalne dla innych metod terapii.

Czas pozbyć się bólu i wrócić do normalnej aktywności i pracy.

Poznaj szczegóły i dowiedz się jak możemy Ci pomóc.
Pierwsza wizyta jest bardzo ważna. Przygotuj się dobrze.

Pierwsza wizyta

Pacjent poddawany jest serii badań, testów neurologicznych i ortopedycznych, stwierdzających występujące nieprawidłowości i dysfunkcje.
Wywiad i analiza dokumentacji

Pierwsza wizyta w gabinecie rozpoczyna się od analizy zdjęć RTG i wywiadu, w którym pacjent zgłasza wszystkie dolegliwości bólowe. To dobry czas by przedstawić wszelką dokumentację medyczną.

Badania RTG

W celu dokładniejszej diagnozy niezbędne jest wykonanie badań radiologicznych. Badania te precyzyjnie ukażą miejsce w którym zlokalizowana jest przyczyna bólu i który segment kręgosłupa będzie poddany terapii.
Każdy Pacjent otrzymuje skierowanie na wykonanie potrzebnych zdjęć RTG do rozpoczęcia leczenia.

Metoda Dr Coxa

Terapia Cox Flexion Distraction
Bezoperacyjne zmniejszanie przepuklin krążków międzykręgowych

Opis metody

Terapia Dr Coxa jest przebadaną i udokumentowaną klinicznie terapią kręgosłupa, stosowaną w leczeniu bólu kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, piersiowego, szyjnego, a także bólu kończyn górnych i dolnych. Największą możliwością terapii Coxa jest bezoperacyjne zmniejszenie przepukliny dysku i jego regeneracja nawet do 30%, co jest nieosiągalne dla innych bezoperacyjnych terapii kręgosłupa. Wynalazcą terapii jest amerykański doktor, radiolog i badacz naukowy – dr James M. Cox, który ponad 50 lat temu odkrył możliwość cofnięcia się przepukliny i regeneracji dysku.

Opis sprzętu

Stół działa na zasadzie trakcji (manualnej i automatycznej), wraz z połączeniem ruchów zgięcia i ruchów bocznych. Ruchy te w odpowiednim połączeniu powodują zwiększenie się podciśnienia wewnątrz dysku, co prowadzi do zmniejszania się przepukliny dysku. Jest to jedyny tak zaawansowany stół, dzięki któremu osiągalne jest bezoperacyjne zmniejszenie przepukliny, kręgozmyku, stenozy kanału kręgowego i wielu innych poważnych zwyrodnień kręgosłupa. Poczuj wreszcie ulgę.

Metoda Dr Pierce’a

Opis metody

Metoda Dr Pierce’a to zaawansowana terapia prowadzona na specjalnej kozetce z zapadniami („drop-table”). Pozwala ona wykonywać wyjątkowo dokładną i bezpieczną terapię, nawet w przypadku skomplikowanych problemów odcinka szyjnego kręgosłupa i zrotowanej miednicy. Efektem jest przywrócenie prawidłowej ruchomości kręgów, pracy układu nerwowego, funkcji fizjologicznych oraz wyrównanie miednicy.

Opis sprzętu

Stół wyposażony jest w specjalny system zapadni, dzięki którym możliwe jest wykonanie zabiegu na każdym z odcinków kręgosłupa. Zabieg powoduje odblokowanie źle ułożonych i podwichniętych kręgów, a to z kolei reaktywuje prawidłowy przebieg impulsów nerwowych, jednocześnie przywracając prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Technika Pierce jest w stanie przywrócić naturalny kształt kręgosłupa. Jest ona niezastąpiona i pozwala osiągnąć doskonałe wyniki.

Cennik

Terapia kompleksowa (wg Pierce'a + Coxa + manualna)
200 PLN / 50-60 min
Terapia wg Pierce'a
50 PLN / 10 min
Terapia wg Coxa
120 PLN / 25 min
Nie wierzysz, że można żyć bez bólu?

Pozwól nam to zmienić!

POTALA

ul. Judyckiego 13A
84-230 Wejherowo

tel: +48 58 736 12 00
tel: +48 666 992 470
email: rejestracja@potala.pl
email: gabinet@potala.pl

POTALA Junior

ul. 10 Lutego 4/5
84-230 Wejherowo

tel: +48 58 670 43 08
email: junior@potala.pl

2013-2023 POTALA. Wszelkie prawa zastrzeżone.