Skip to main content

Nasz zespół

Założyciel Potala

Daniel Grzenkowicz

Chiropraktyk, fizjoterapeuta, lekarz medycyny chińskiej

Fizjoterapeuta, chiropraktyk, lekarz medycyny chińskiej

 

Potrzeba niesienia pomocy ludziom przyczyniła się do tego, że Jego pasja stała się Jego pracą. Od kilkunastu już lat pracuje z pacjentami holistycznie, wierząc, że tylko całościowe i indywidualne podejście do pacjenta może pomóc w powrocie do zdrowia. W swojej pracy ogromny nacisk kładzie na znalezieniu przyczyny dolegliwości, na które pacjent się skarży, a następnie na dostosowaniu odpowiednich technik.  W osiągnięciu tego celu wykorzystuje zdobytą wiedzę i umiejętności w zakresie chiropraktyki, fizjoterapii i medycyny chińskiej. Stale stara się rozwijać uczestnicząc w seminariach i szkoleniach w Polsce, a także odbywając praktyki kliniczne w Chinach. Wedle Jego przekonań i doświadczeniu stosowanie profilaktyki zdrowia, nowoczesnych rozwiązań medycyny zachodniej, przy równoczesnym czerpaniu z mądrości starożytnej medycyny wschodu, może dać znakomite rezultaty w odzyskaniu i utrzymaniu zdrowia.

W wolnych chwilach Daniel najczęściej czyta literaturę z zakresu naturalnych metod leczenia, zgłębia medycynę chińską i słucha muzyki. Ponadto, dba o swoją kondycję fizyczną grając w tenisa i golfa.

“Założyłem POTALA by nieść pomoc ludziom. Od początku, kiedy obecna praca była jeszcze moją pasją, najważniejsze dla mnie było całościowe i indywidualne podejście do pacjenta. Diagnoza wszystkich czynników wpływających na stan zdrowia to podstawa do skutecznego leczenia.

Wszyscy członkowie naszego zespołu to wyśmienici specjaliści, którzy posiadają te same wartości. Pacjent jest dla nas najważniejszy. Od początku do samego końca leczenia.

Bardzo mnie cieszy, że to co robimy jest skuteczne oraz doceniane przez naszych pacjentów. Ich opinie są naszą najlepszą nagrodą.”

 

Daniel Grzenkowicz

Fizjoterapeuta

Dorota Irzycka

mgr fizjoterapii, absolwentka AWF we Wrocławiu, instruktor odnowy biologicznej i Nordic Walking

Od 2012 roku pracuje z pacjentami indywidualnie poszukując nie tylko przyczyny ich dolegliwości, ale również tłumacząc pacjentom ile sami potrafią zdziałać, żeby utrzymać efekt leczenia. Łączy wiedzę z wielu szkoleń w zakresie pracy na tkankach miękkich, osteopatycznych i angażujących bodźcowanie układu nerwowego. Ważne jest dla niej utrzymywanie atmosfery wizyty tak, aby pacjent czuł się podczas niej bezpiecznie.
Dorota dodatkowo jest certyfikowanym nauczycielem mindfulness i prowadzi wyjazdowe warsztaty nauki różnych form odpoczynku i relaksu.
W wolnym czasie lubi poznawać kuchnie świata, wyjeżdża w góry oraz jest miłośniczką psów.

Fizjoterapeuta

Katarzyna Karwacka

mgr fizjoterapii, absolwentka UM w Poznaniu oraz AWF w Gdańsku

Certyfikowana terapeutka metody BeBo – specjalistycznego treningu dna miednicy w takich schorzeniach jak bolesne miesiączki, bolesne współżycie, nietrzymanie moczu, stan po zabiegach w obrębie narządów miednicy i jamy brzusznej. Metodę tę stosuje również wśród pacjentów z bólami kręgosłupa łącząc z pracą na tkankach miękkich i punktach spustowych. Jest również specjalistką w pracy z bliznami oraz prowadzi terapię kobiet w ciąży i po porodzie. W pracy stawia na dobry kontakt z pacjentem oraz profesjonalne zaplanowanie terapii co widać w zaufaniu jej pacjentów.
W wolnych chwilach aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu. Miłośniczka fotografii oraz zabytkowych aut.

Fizoterapeuta

Rafał Grzenkowicz

mgr fizjoterapii, absolwent Collegium Medicum im. Rydygiera w Bydgoszczy

Z zawodem związany od ponad 20 lat zdobywając doświadczenie w Polsce i na południu Francji. Wcześniej związany zawodowo z klubem piłki ręcznej “Tytani Wejherowo”. Uwielbia pracę indywidualną z pacjentem łącząc pracę na tkankach miękkich z delikatną chiropraktyką, diagnostyką funkcjonalną i mobilizacjami stawowymi. W pracy stawia na dobry kontakt z pacjentem, profesjonalne podejście mobilizujące do wyzdrowienia oraz ciągły rozwój samodzielnie łącząc różne metody fizjoterapeutyczne.
Prywatnie szczęśliwy ojciec, pasjonat sportu, miłośnik dzikiej natury i zwierząt.

Technik masażysta / Koordynator rejestracji

Agnieszka Potrykus

technik masażysta oraz absolwentka Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Sopocie

Doświadczenie z pacjentami zdobywała w pracy indywidualnej z pacjentem w zakresie masażu klasycznego i relaksacyjnego. W pracy stosuje masaż tkanek głębokich, pracę na punktach spustowych oraz kinesiotaping wciąż poszerzając swoją wiedzę w zakresie tych metod. Uczestniczy w eventach sportowych wspierając zawodników w zakresie masażu i pracy na tkankach miękkich. W pracy stawia na profesjonalny kontakt z pacjentem i pozytywne nastawienie. Wcześniej zdobyte doświadczenie w pracy jako doradca klienta pozwala jej dodatkowo dbać o dokumentację medyczną całego Centrum w zakresie RODO oraz koordynować rejestrację.
W wolnym czasie uwielbia aktywny wypoczynek, czas spędzony na łonie natury oraz podróże.

Fizjoterapeuta

Barbara Walenczak

mgr fizjoterapii, absolwentka AWF w Gdańsku

Doświadczenie fizjoterapeutyczne pogłębia wcześniej zdobyty tytuł technika masażysty. Oprócz pracy na tkankach miękkich stosuje metodę pinoterapii, która reguluje układ nerwowy oraz mięśniowy co pozwala jej na holistyczne leczenie pacjentów. Basia w swojej pracy stawia na sumienność i pracowitość oraz zmobilizowanie pacjenta do poprawy nawyków dnia codziennego. W kontakcie z pacjentem jest empatyczna i profesjonalna. `Czas wolny lubi spędzać z bliskimi, stawia na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, relaksuje się czytając książki.

Fizjoterapeuta

Hubert Czapla

mgr fizjoterapii, absolwent Bydgoskiej Szkoły Wyższej

Doświadczenie zdobywał nie tylko podczas indywidualnej pracy z pacjentem, ale również jako fizjoterapeuta prowadzący trening funkcjonalny na siłowni. Poszerza swoją wiedzę w pracy na tkankach miękkich i masażu tkanek głębokich zwracając uwagę na wpływ taśm powięziowych na wszystkie układy w ciele. Podczas pracy oprócz profesjonalnego podejścia stawia na przyjazną atmosferę, która ma u pacjentów ogromny wpływ na przyspieszenie wyleczenia. Dodatkowo Hubert jest autorem pierwszej i jak dotąd jedynej pracy magisterskiej w Polsce na temat metody chiropraktycznej Coxa.
W wolnych chwilach preferuje aktywne spędzanie czasu – hobbystycznie uprawia kolarstwo szosowe. Miłośnik muzyki lat 80′ i 90′.

Chęć pomocy to nasza misja

Opinie potwierdzają, że to bardzo ważne dla naszych pacjentów

Edwin Białk
Edwin Białk
31 Styczeń 2024
Bardzo polecam, jestem stałym klientem. Na miejscu pracują sami specjaliści, którzy wspaniale zatroszczą się o kręgosłup.
Małgorzata Rabajska
Małgorzata Rabajska
31 Styczeń 2024
Od 2 miesięcy jestem pod opieką Centrum żałuję że tak późno! Polecam wszystkim wahającym się. Moje dolegliwości ustąpiły tam się dzieje magia, oczywiście na pierwszym miejscu pełen profesjonalizm. Dziękuję Pani Basi i oczywiście Szefowi oraz całemu zespołowi za zaangażowanie i niesioną pomoc. Serdecznie polecam !
Aleksandra Ciaciak
Aleksandra Ciaciak
30 Styczeń 2024
Polecam miła i profesjonalna obsługa. Już po drugiej wizycie czuję ulgę
Katarzyna Roda
Katarzyna Roda
29 Styczeń 2024
Jestem po 3 zabiegach i już zauważyłam poprawę, bardzo polecam.
Rozalia Kostuchowska
Rozalia Kostuchowska
26 Styczeń 2024
Profesjonalizm, dobra atmosfera, skuteczność- gorąco polecam
Magdalena Marczak-Borowiecka
Magdalena Marczak-Borowiecka
19 Styczeń 2024
Przyjazna atmosfera, fachowi ludzie
To ja Ja
To ja Ja
18 Styczeń 2024
Hubert młody człowiek o ogromnej pasji i wiedzy w dziedzinie fizjoterapii.Juz po pierwszej wizycie ogromna poprawa, dziękuję serdecznie
Mariola Orzeł
Mariola Orzeł
8 Styczeń 2024
Bardzo dobra klinika lecze się u nich już od ponad roku,właściwie to gdyby nie Potala to nie wiem co by zemną bylo
Nie wierzysz, że można żyć bez bólu?

Pozwól nam to zmienić!

POTALA

ul. Judyckiego 13A
84-230 Wejherowo

tel: +48 58 736 12 00
tel: +48 666 992 470
email: rejestracja@potala.pl
email: gabinet@potala.pl

POTALA Junior

ul. 10 Lutego 4/5
84-230 Wejherowo

tel: +48 58 670 43 08
email: junior@potala.pl

2013-2023 POTALA. Wszelkie prawa zastrzeżone.