Konsultacja uroginekologiczna
Opis terapii
Konsultacja uroginekologiczna - co możemy osiągnąć dzięki niej?
Zdrowsze i elastyczniejsze mięśnie dna miednicy wpływają pozytywnie m.in. na utrzymywanie prawidłowej postawy, zmniejszenie dolegliwości bólowych pleców czy życie seksualne, stąd coraz większą wagę przywiązuje się do treningu tej części ciała. Tak jak i o pozostałe mięśnie, również powinniśmy trenować i dbać o mięśnie dna miednicy – zaczynając od codziennych czynności w domu, podczas pracy, podczas uprawianego sportu itp. Integracja treningu BeBo® z czynnościami życia codziennego i wolnego czasu jest naszym najważniejszym założeniem. Każdego dnia mięśnie dna miednicy, plecy, krążki międzykręgowe i stawy narażone są na małe i duże przeciążenia. Osiągnięciem treningu BeBo® jest ich zredukowanie.
Anatomia - dna miednicy - co to jest?
Dno miednicy składa się z trzech leżących jedna na drugiej warstw mięśni. Ich zadaniem jest podtrzymywanie narządów takich jak: pęcherz moczowy, cewka moczowa, odbyt oraz pochwa i macica u kobiet. Współpracując z mięśniami zwieracza, kontrolują one oddawanie moczu i stolca. Mięśnie te napinają się pulsacyjnie, kiedy fala ciśnienia, powodowana przykładowo kaszlem lub kichaniem dociera do dna miednicy, przez co stawiają opór wzmożonemu ciśnieniu brzusznemu. Niezwykle ważną rolę odgrywają one również w życiu seksualnym człowieka oraz w czasie porodu. Pomiędzy mięśniami dna miednicy oraz pęcherzem moczowym, oddychaniem, utrzymywaniem postawy, a nawet samą psychiką człowieka istnieje wiele ważnych zależności.
Trening jest wskazany dla osób z bólami kręgosłupa
Dno miednicy buduje podstawę kostnej miednicy, właściwie jest to „zamknięcie” przestrzeni brzucha od dołu. Składa się ono z „sieci” mięśni, których włókna mięśniowe oraz powięzi rozpościerają się pomiędzy kością łonową, ogonową i guzami kulszowymi. Dno miednicy służy jako środek do poprawy stabilności kręgosłupa poprzez współpracę mięśni dna miednicy z mięśniami brzucha i grzbietu. Są one ważnym stabilizatorem wewnętrznym dla utrzymywania prawidłowej postawy ciała.
Źródło: bebotrening.pl
Wskazania do leczenia
- nietrzymanie moczu (pamiętaj, że niekontrolowany wyciek nawet „kropelki” nie jest normalny i stanowi pierwszy sygnał o dysfunkcji dna miednicy)
- nietrzymanie gazów i stolca
- zaparcia, problem z wypróżnieniem się i wrażenie niepełnego oddania stolca
- utrudnione oddawanie moczu oraz uczucie jego zalegania
- gazy pochwowe
- trudność z aplikacją tamponu
- bolesne stosunki seksualne
- symptomy charakterystyczne dla obniżenia narządów miednicy mniejszej, czyli uczucie ciała obcego w pochwie, uczucie ciężkości lub ucisku w dole brzucha, wrażenie przeszkody w trakcie współżycia seksualnego
- bóle pleców, a szczególnie odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz okolicy stawów krzyżowo-biodrowych
- dolegliwości bólowe zlokalizowane w podbrzuszu oraz w okolicy miednicy, np. podczas wypróżniania
- bolesne miesiączki
Cennik
POTALA
ul. Judyckiego 13A
84-230 Wejherowo
tel: +48 58 736 12 00
tel: +48 666 992 470
email: rejestracja@potala.pl
email: gabinet@potala.pl
POTALA Junior
ul. 10 Lutego 4/5
84-230 Wejherowo
tel: +48 58 670 43 08
email: junior@potala.pl
2013-2023 POTALA. Wszelkie prawa zastrzeżone.