Terapia manualna w naszym gabinecie opiera się na specjalistycznych metodach dobieranych indywidualnie:

 Masaż tkanek głębokich (Deep Tissue Massage) – inaczej głęboki masaż łącznotkankowy lub masaż głęboki. Jest to najbardziej efektywna forma terapii tkanek miękkich, mająca na celu przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach poprzez likwidowanie napięć i restrykcji w układzie mięśniowo-powięziowym. Działamy tutaj na powięzi, czyli tkance otaczającej mięśnie, kości i narządy – poprzez jej rozluźnienie wpływamy na dotlenienie, lepsze ukrwienie, nawodnienie i rozluźnienie tkanek.

 Terapia punktów spustowych (trigger points) – uciskanie konkretnych punktów na mięśniach w celu zlikwidowania bólu oraz poprawy ukrwienia. Punkty spustowe to miejsca szczególnie wrażliwe na napięcia z powodu przebudowanej i podrażnionej tkanki.

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe (Myofascial release – MFR) – MFR to terapia, która ma na celu uwolnienie mechanicznych, neurologicznych i psychofizycznych potencjałów adaptacyjnych sprzężonych w układzie mięśniowo-powięziowym. Jest to technika osteopatyczna polegająca na stopniowym, subtelnym czasem intuicyjnym rozciąganiu tkanek miękkich w oparciu o reakcje pacjenta.

Integracja strukturalna – jest to rozluźnianie określonych partii mięśniowo-powięziowych połączonych z reedukacją ruchową w celu przywrócenia prawidłowej postawy i napięcia posturalnego.

Terapia wisceralna – praca na narządach wewnętrznych i otrzewnej. Jest to terapia delikatna, bardzo pomocna przy problemach żołądkowo-jelitowych, związanych ze stresem, bolesnych miesiączkach, problemach z dnem miednicy lub bólach pleców promienujących z brzucha.

Techniki osteopatyczne – techniki mające na celu pracę na przyczynie problemu (często znajdującym się w innym miejscu niż odczuwane dolegliwości) – są to delikatne techniki mające na celu pobudzenie organizmu do regeneracji. Opierają się na pracy na powięzi, narządach wewnętrznych, naczyniach krwionośnych, kościach.

 

Pinopresura – Innowacyjna metoda, która polega na nieinwazyjnym uruchamianiu samonaprawczych, fizjologicznych procesów organizmu oraz zniesieniu „napięć” ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Terapia ta oddziałuje na człowieka na poziomie psychologicznym oraz nerwowym znosząc napięcie stresowe układu nerwowego, regulując potencjał własnych nerwów oraz wzbudzając utracone przewodnictwo układu nerwowego. Stosuje się ją za pomocą specjalnych narzędzi tzw. pinów.